Košík
Menu
Akcia

Odstránenie tetovania Q-Switch

Muži Ženy

Regeneračná liečba - autológnymi fibroblastmi

Cena
1500 € / 1 aplikácia

Fibroblast je základnou bunkou väziva. Hlavnou funkciou fibroblastov je udržanie štrukturálnej integrity spojivového tkaniva produkciou väzivových vlákien vo forme kolagénu a elastínu do extracelulárnej matrice. Keďže majú značnú regeneračnú kapacitu, vypĺňajú tkanivové defekty. Fibroblasty zohrávajú dôležitú úlohu pri hojení rán.

Dokážu pomaly migrovať, pri poškodení tkaniva putujú do tejto oblasti a produkujú prevažne kolagén. V prípade potreby sa môžu meniť na rôzne iné bunky mezenchýmu, t. j. na bunky hladkého svalstva, tukové bunky, chondrocyty i osteocyty.

Pri prevencii starnutia sa moderná medicína sústreďuje práve na ochranu fibroblastov a ich podporu. V spolupráci s laboratórnymi tkanivovými bankami sa fibroblasty začali používať pri autológnej omladzovacej technike. Podstatou je odber malého štepu kože za aseptických podmienok. V špeciálnych laboratóriach sa vzorka tkaniva vyčistí, kultivuje a následne po 5 až 7 týždňoch sa tento roztok so živými bunkami injekčne aplikuje do kože pacienta. Aplikácia je vhodná najmä na tvár a dekolt, oblasť dolných viečok a nosoústnu oblasť. Vykonáva sa pri lokálnom znecitlivení.

Odporúčané sú obvykle tri aplikácie, v rozmedzí 5 - 7 týždňov medzi jednotlivými procedúrami.

FAQ:

Aplikácia sa vykonáva pri lokálnom znecitlivení.

Regeneračná liečba - autológnymi fibroblastmi

Dĺžka zákroku
Čas hojenia
Možnosť opakovania
3 x v intervale 5-7 týždňov
Cena
1500 € / 1 aplikácia
Aktuálne akcie FRAIS

FRAIS C BOMB

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.