Informácie o zákroku

Zväčšenie pŕs – Augmentácia zTV

Sme si plne vedomí, že pri rozhodovaní o podstúpení tohto estetického zákroku sa pre každú ženu jedná o mimoriadne dôležité životné rozhodnutie, a preto sa snažíme robiť maximum pre 100% výsledok a maximálny komfort našich klientiek.

 Charakteristika zákroku:

Plastická operácia pŕs sa vykonáva použitím špeciálnych zdravotne nezávadných silikónových  implantátov, ktorých tvar a veľkosť si klientka vyberá po konzultácii a odbornom doporučení konzultujúceho doktora. K dispozícii ponúkame na výber guľaté implantáty, ktoré sa vkladajú pod prsnú žľazu alebo pod prsný sval, ale aj tzv. anatomické implantáty, ktoré majú tvar kvapky – slzičky, ktoré sa čiastočne vkladajú pod prsný sval a sledujú prirodzený tvar prsníka.

Na zväčšenie poprsia používame silikónové implantáty vyplnené silikónovým gélom. Silikónové prsníky sú bezpečné a žiadne štúdie zatiaľ nedokázali, že by mohli zvyšovať riziko vzniku rakoviny. Plastika prsníkov zahŕňa aj proces vytvarovania prípadnej asymetrie prsníkov, alebo vymodelovania výrazne ovisnutých pŕs.

Metóda vloženia a umiestnenia vášho implantátu bude závisieť na vašich anatomických dispozíciách. Spôsob uloženia implantátov určí plastický chirurg. Vloženie sa vykonáva 3-4 cm dlhým rezom vedeným buď v reze, kde sa prsník stretáva s hrudníkom, cez tmavú kožu okolo bradavky alebo v podpazuší. Každý rez je vykonávaný starostlivo, takže výsledná jazva bude minimálne nápadná. Tupou preparáciou tkaniva je vytvorená kapsička, do ktorej je vložený implantát.

Po operačnom výkone sú prsia vo dne aj v noci fixované špeciálnou podprsenkou, ktorej nosenie sa odporúča 4-8 týždňov po operácii. 1 mesiac po operácii pŕs sa odporúča pri spaní poloha na chrbte a obmedzenie športových aktivít.

Anestézia:

Augmentácia prsníkov sa vykonáva pri celkovej anestézii, pacient je kompletne uspatý.
Veľmi príjemnou novinkou pre našich klientov je využívanie najnovších postupov a prípravkov v anestézii, vďaka ktorým  pacientom umožňujeme už v priebehu 2-3 hodín po ukončení operácie odísť s doprovodom do domácej starostlivosti.
V niektorých prípadoch sa môže odporúčiť 1 denná hospitalizácia v našom zariadení.
Pooperačné komplikácie sú veľmi zriedkavé.
Väčšinou ide len o menšie pooperačné bolesti, podliatiny, opuch alebo zníženú citlivosť bradavky, ktorá sa však po niekoľkých dňoch vráti. Silikónové implantáty počas tehotenstva neohrozujú plod a nemajú negatívny vplyv na kojenie.

Všetky predoperačné vyšetrenia vykonávame výhradne v našom zariadení v Anestéziologickej ambulancii.

Odborné konzultácie:

Na osobnej konzultácii s jedným z našich chirurgov si pozorne vypočujeme vašu predstavu a navrhneme spôsob riešenia. Aby ste sa mohli rozhodnúť pre najvhodnejší implantát na základe anatomických predpokladov, ale aj na základe kvalitatívnych parametrov a v neposlednej rade aj cenovej dostupnosti.
Našim klientkam ponúkame možnosť výberu implantátov od viacerých prestížnych dodávateľov.

Dĺžka operácie:

Tento výkon zaberá približne 2 hodiny.

Rekonvalescencia:

Pacient sa môže vrátiť do práce už o niekoľko dní.
Mal by sa vyhnúť akémukoľvek fyzickému kontaktu s prsníkmi/okrem nosenia podpornej podprsenky/ na približne 4-6 týždňov.
Jazvy by mali vyblednúť a oploštiť sa od 3 mesiacov do 2 rokov po chirurgickom zákroku, v závislosti od toho ako prebehlo hojenie a od individuality pacienta.

Výsledky:

Výsledkom je zväčšenie prsníkov a zlepšený vzhľad a je okamžite viditeľný.
Akákoľvek výrazná zmena hmotnosti pacienta pre obezitu alebo jej liečenie, zväčšenie a následná involúcia prsníkov po laktácii môže nepriaznivo ovplyvniť tvar prsníkov dosiahnutý augmentáciou. V závislosti od pacienta je možno dosiahnuť i dlhodobo pretrvávajúci efekt operácie.

Výsledky po operácií