Objednajte sa ešte dnes! Zavolajte: 02 / 52 444 022|info@frais.sk

Testikulárne implantáty

Testikulárne implantáty 2018-08-30T09:39:09+00:00

Informácie o zákroku

Testikulárne implantáty

Strata jedného, alebo oboch semenníkov následkom rakoviny alebo traumy môže byť pre mužských pacientov veľkým problémom, pretože rakovina semenníkov postihuje zvyčajne mladých mužov vo veku 15 až 35 rokov, veľmi výnimočne starších mužov. Testikulárny implantát môže byť použitý ako náhrada chýbajúceho semenníka z estetických príčin. Ďalšie indikácie, ktoré si môžu vyžadovať testikulárny implantát je vrodená vada v zmysle chýbajúceho semenníka alebo deformita, ktorá si vyžaduje nápravu.

Testikulárne implantáty sú permanentnými anatomicky tvarovanými protézami, ktoré sa používajú pri nedostatočne vyvinutých alebo chýbajúcich semenníkoch. Majú prirodzený vajcovitý tvar a sú dostupné vo viacerých veľkostiach a objemoch s hladkým alebo zdrsneným povrchom.

Tieto implantáty tvorí obal, ktorý je plnený silikónovým gélom. Použitý silikón je dostatočne kohezívny, takže implantát vyzerá presvedčivo a nepohybuje sa v puzdre preň vytvorenom. Zdrsnený povrch znižuje riziko kapsulárnej kontrakcie. Implantáty sa vyrábajú každému pacientovi na mieru a je možné ich dodať v páre i po jednom kuse.

Anestézia:

Výkon prebieha v celkovej anestézii a pacient je kompletne uspatý.
Veľmi príjemnou novinkou pre našich klientov je využívanie najnovších postupov a prípravkov v anestézii, vďaka ktorým pacientom umožňujeme už v priebehu 2-3 hodín po ukončení operácie odísť  s doprovodom do domácej starostlivosti. V niektorých prípadoch sa môže odporučiť 1 denná hospitalizácia v našom zariadení.

Všetky predoperačné vyšetrenia vykonávame výhradne v našom zariadení v Anestéziologickej ambulancii.

Máte záujem o testikulárne implantáty ?
NAPÍŠTE NÁM!