Košík
Menu
Akcia

Vitamínová liečba - vysokodávkovým vitamínom C

Muži Ženy

Vazektómia - sterilizácia mužov

Cena
od 600€

Jedná sa o  chirurgický zákrok, pri ktorom dochádza k odstráneniu časti semenovodu. Je považovaná za formu antikoncepcie pre mužov. Poskytuje väčšiu formu istoty pred neželaným otehotnením ako kondóm.

Sterilizovaný muž môže riadne pokračovať vo svojom sexuálnom živote, jediným rozdielom je produkcia ejakulátu bez spermií, ktorý má asi o 1/3 menší objem ako ejakulát pred sterilizáciou. Erekcia ani hormonálne funkcie muža nie sú sterilizáciou dotknuté. Vazektomiu odporúčame mužom, ktorí už deti majú a v budúcnosti už neplánujú ďalšie potomstvo. Výkon je možné realizovať v celkovej alebo lokálnej anestézii. Lokálna anestézia je využívaná častejšie, pretože je celkovo jednoduchšie prevediteľná a zároveň nie je potrebné počítať s rizikami, ktoré predstavuje celková anestézia. Prvým krokom je konzultácia (vazektómia sa dnes vykonáva zo zdravotných i osobných dôvodov). Po prevedení všetkých vyšetrení sa realizuje plánovaný zákrok pri je znecitlivená oblasť semenovodu, následne sú vypreparované približne 2 centimetre semenovodu, dochádza prerušeniu a následnému zašitiu rany. Sterilizáciu  považujeme za dokončenú až po dvoch spermiogramoch s nulovým výskytom spermií.

Po zákroku sa odporúča kľudový režim a nosenie priliehavej spodnej bielizne. Mierny opuch je po výkone zákroku bežný. Sexuálny život je možné obnoviť po 4 dňoch, ale až do doby potvrdenia úspešnosti zákroku sa odporúča používať ochranu. Nevyžaduje práceneschopnosť.

Vazektómia - sterilizácia mužov

Dĺžka zákroku
30 min
Čas hojenia
7 dní
Možnosť opakovania
Nevyžaduje - trvalé riešenie
Cena
od 600€
Aktuálne akcie FRAIS

Výplň nasolabiálnych vrások

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.